האם אתה ננעל מחוץ לחשבון האינסטגרם שלך? לא להיבהל!

האינסטגרם שלי נפרץ מה לעשות מדריך

האם אתה ננעל מחוץ לחשבון האינסטגרם שלך? לא להיבהל

יש כמה דברים מעוררי פאניקה כמו לגלות שננעלת מחוץ לחשבון האינסטגרם שלך
מוקדם יותר השנה, חשבון האינסטגרם של חברי הטוב נפרץ. הרמאים נעלו אותו בחוץ, איפסו את הסיסמה שלו והחלו להפעיל הונאות קריפטו על העוקבים שלו. זה היה סיוט שלקח שבועות לפתור

יש כמה דברים מעוררי פאניקה כמו לגלות שננעלת מחוץ לחשבון האינסטגרם שלך
מוקדם יותר השנה, חשבון האינסטגרם של חברי הטוב נפרץ. הרמאים נעלו אותו בחוץ, איפסו את הסיסמה שלו והחלו להפעיל הונאות קריפטו על העוקבים שלו. זה היה סיוט שלקח שבועות לפתור

יש כמה דברים מעוררי פאניקה כמו לגלות שננעלת מחוץ לחשבון האינסטגרם שלך
מוקדם יותר השנה, חשבון האינסטגרם של חברי הטוב נפרץ. הרמאים נעלו אותו בחוץ, איפסו את הסיסמה שלו והחלו להפעיל הונאות קריפטו על העוקבים שלו. זה היה סיוט שלקח שבועות לפתור

לרוע המזל, הפריצות לאינסטגרם גדלו מדי שנה מאז 2016.
בשנת 2022, היו יותר ממיליון מקרים של השתלטות על חשבון מדיה חברתית (ATO) – כאשר 85% מהקורבנות אמרו שחשבון האינסטגרם שלהם נפרץ [*].

חשבון אינסטגרם פרוץ הוא יותר ממטרד. אם הרמאים מקבלים גישה לחשבון שלך, הם יכולים לאסוף את המידע האישי שלך כדי להשתמש בו לגניבת זהות, להתחזות אליך ולהרוס את המוניטין המקוון שלך, או להונות את החברים והמשפחה שלך – וזה אפילו לא לוקח בחשבון את ההפסדים הכספיים שעלולים להצטבר אם החברה שלך, משפיען, או חשבון עסקי נפרץ.

אם אינך יכול להתחבר לחשבון שלך או שאתה רואה סימנים לכך שהוא נפרץ, פעל מהר ובצע את השלבים הבאים

איך לדעת אם חשבון האינסטגרם שלך נפרץ

הסימן הברור ביותר לכך שחשבון האינסטגרם שלך נפרץ הוא שהכניסה והסיסמה שלך כבר לא פועלות. אם זה קורה לך, ייתכן שהאקר השיג גישה לחשבון שלך ונעל אותך בחוץ. תצטרך לבצע את השלבים הבאים כדי להחזיר את חשבון האינסטגרם שלך.

לפעמים רמאים לא רוצים שתדע שהם פרצו לחשבון שלך. במקרים אלה, ישנם כמה סימנים המעידים על כך שלמישהו אחר יש גישה לחשבון האינסטגרם שלך:

קבלת הודעת אימייל לאיפוס סיסמה שלא ביקשת

אם אתה מקבל אימייל לאיפוס סיסמה שלא ביקשת, זה אומר שמישהו אחר מנסה להיכנס לחשבון שלך. גרוע מכך, זה יכול להיות שהם פרצו לחשבון האימייל שלך ומשתמשים בו כדי לקבל גישה לחשבונות האחרים שלך.

אל תתעלם מאימיילים אלה. במקום זאת, ודא שכל סיסמאות החשבון שלך מעודכנות ומאובטחות, ואפשר אימות דו-גורמי (2FA) עם אפליקציית אימות כמו Google Authenticator בכל מקום אפשרי.

כתובת האימייל של החשבון שלך השתנתה

אם אתה מקבל מייל מאינסטגרם האומר שהמייל שלך השתנה, החשבון שלך נפרץ. בשלב זה, רמאי כבר השיג גישה לחשבון שלך והוא מנסה למנוע ממך לשנות את סיסמת האינסטגרם שלך כדי להיכנס חזרה.

יהיה עליך לדחות את השינוי מחשבון האימייל המקורי המשויך לחשבון האינסטגרם שלך.

טיפ מקצוען: ודא שהודעת שינוי הדוא”ל אינה תרמית דיוג . כל האימיילים הרשמיים של אינסטגרם צריכים להגיע מאת security@mail.instagram.com . כל אימייל שמגיע מחשבון אחר הוא הונאה.

אתה מקבל התראה “ניסיון התחברות חשוד”.

אם רמאים מנסים להיכנס לחשבון שלך ממיקום אחר, אינסטגרם תסמן זאת כניסיון התחברות חשוד. כדי לבדוק אם מישהו אחר משתמש בחשבון האינסטגרם שלך, היכנס לאפליקציית אינסטגרם ולאחר מכן עבור אל פרופיל > הגדרות > אבטחה > פעילות התחברות .

פעילות ההתחברות שלך תציג לך את המיקומים האחרונים שמהם הגישה לחשבון שלך. אם אתה רואה משהו לא מוכר, לחץ על “זה לא הייתי אני” ואינסטגרם תנתק את חשבונך מהמכשיר הזה.  

אם אתה משתמש באינסטגרם במחשב השולחני שלך, תוכל לבדוק את פעילות ההתחברות שלך תחת פרופיל > הגדרות > פעילות התחברות 

חברים ועוקבים מקבלים ממך הודעות מוזרות

אחת הסיבות שרמאים לא רוצים שתדע שהם פרצו לחשבון האינסטגרם שלך היא שהם רוצים להונות את החברים שלך. האקרים של אינסטגרם ישלחו לעתים קרובות הודעות לחברים שלך במטרה לגנוב את פרטי ההתחברות שלהם או לגרום להם להשקיע בתוכניות קריפטו הונאה. 

אם החברים שלך פונים ואומרים לך שהם קיבלו ממך הודעות מוזרות, בדוק את פעילות החשבון שלך מיד.

החשבון שלך מפרסם ומגיב בעצמו

אם אתה רואה התראות מוזרות על פוסטים או הערות שאינך זוכר שכתבת, החשבון שלך נפרץ
רמאי מפרסם פוסטים והערות המעמיד פנים שהוא אתה – ככל הנראה בתקווה להונאה יותר מחבריך ועוקביך.

כיצד לאבטח חשבון אינסטגרם פרוץ שעדיין יש לך גישה אליו

אם עדיין יש לך גישה לחשבון האינסטגרם שלך, אתה יכול בדרך כלל לשטוף את התוקף שלך אם אתה זז מהר.

להלן הצעדים החיוניים שיש לנקוט:

בדוק את מספר הטלפון וכתובת האימייל הרשומים בהגדרות החשבון שלך. אלו הן נקודות הכניסה המרכזיות שיאפשרו לך לאפס את הסיסמה ולשחזר את חשבונך. לפני שתנסה לשנות את הסיסמאות שלך, עבור אל הגדרות > חשבון > מידע אישי וודא שרמאי לא שינה את כתובת הדוא”ל או מספר הטלפון שלך.
התנתק מכל הפעלות האינסטגרם הפעילות. עבור אל פעילות ההתחברות שלך באינסטגרם, וסגור את כל הפעלות הפעילות על ידי בחירת שלוש הנקודות שלצד כל הפעלה ובחירה ב”צא”. חזור על זה עבור כל הפעלת התחברות ברשימה. המשמעות היא שתצטרכו להיכנס שוב לאינסטגרם בטלפון, באייפד/טאבלט ובמחשב – אבל זה מחיר קטן לשלם כדי לאתחל האקרים מהחשבון שלכם.  ‍
שנה את סיסמת האינסטגרם שלך. לאחר מכן, תרצה לאפס את סיסמת האינסטגרם שלך תחת פרופיל > הגדרות > אבטחה > סיסמה. בחר סיסמה ייחודית וחזקה באורך שמונה תווים לפחות וכוללת שילוב של אותיות, מספרים וסמלים.  ‍
הפעל אימות דו-גורמי (2FA). 2FA הוא אמצעי אבטחה נוסף הדורש קוד מיוחד לשימוש חד פעמי יחד עם הסיסמה שלך כדי להיכנס לחשבון שלך. זה אומר שגם אם יש להאקרים את הסיסמה שלך, הם לא יכולים להיכנס לחשבון שלך. לאבטחה נוספת, השתמש באפליקציית אימות עבור 2FA במקום SMS – מכיוון שרמאים יכולים לפרוץ או לגנוב את הטלפון שלך ולעקוף את אמצעי האבטחה הנוסף הזה.
בדוק את מרכז החשבונות שלך . זוהי הגדרה של פייסבוק המאפשרת לך לראות את כל החשבונות שלך המשויכים לפייסבוק, אינסטגרם ו- WhatsApp. אם אתה רואה חשבון מקושר או פעילות חשודה אחרת שאינך מזהה, הסר אותו. ‍
הסר אפליקציות של צד שלישי . ייתכן שהאקרים הצליחו לגשת לחשבון שלך באמצעות אפליקציות של צד שלישי. עיין באפליקציות של צד שלישי המקושרות תחת הגדרות > אבטחה > אפליקציות ואתרים, והסר כל אפליקציות שאינך מזהה או אינך משתמש בהן

כיצד להחזיר גישה לחשבון אינסטגרם שנפרץ

אם האקר נעל אותך מחוץ לחשבון האינסטגרם שלך, זו בעיה הרבה יותר קשה לפתור. אבל עדיין יש דרכים שבהן תוכל לקבל גישה מחדש. 

מדריך מה לעשות אם ננעלת מחוץ לחשבון האינסטגרם שלך:

בדוק באימייל שלך הודעה מאינסטגרם

אינסטגרם תשלח לך אימייל אם רמאי (או מישהו) משנה את הסיסמה או הדוא”ל שלך. אם לא ביקשת את השינויים האלה, תוכל לחזור לסיסמה הישנה שלך על ידי לחיצה על “החזר את השינוי הזה” בדוא”ל.
חפש כל אימייל שנשלח מ- security@mail.instagram.com. הקפד לבדוק את תיקיות הזבל והספאם שלך

קישור כניסה עוזר לאמת שאתה הבעלים של החשבון. זה קישור מיוחד שנשלח למייל או למספר הטלפון שלך. הנה איך לבקש קישור כניסה מאינסטגרם:

באנדרואיד: פתח את אינסטגרם ובחר “קבל עזרה בכניסה” ולאחר מכן עקוב אחר ההנחיות. 
ב-iOS: פתח את אינסטגרם ובחר “שכחת סיסמה?” ולאחר מכן עקוב אחר ההנחיות. 
אם האימייל המשויך לחשבון שלך השתנה, תרצה לשלוח את קישור הכניסה לטלפון שלך. אם גם האימייל וגם מספר הטלפון שלך שונו, תצטרך לבצע את אחד מהשלבים הבאים במקום זאת. 

בקש תמיכה נוספת או קישור אבטחה

אם ננעלתם מחוץ לחשבון שלכם, תצטרכו להגיש בקשת תמיכה מיוחדת ל-Meta (חברת האם של אינסטגרם ופייסבוק).

כך ניתן לבקש תמיכה מדף הכניסה של אינסטגרם:

באנדרואיד: 

הקש על “קבל עזרה בכניסה”.
הזן את שם המשתמש, כתובת האימייל או מספר הטלפון שלך. 
הקש על “צריך עזרה נוספת?” ולאחר מכן עקוב אחר ההוראות שעל המסך. 
בחר את שיטת הקשר המועדפת עליך ולאחר מכן הקש על “שלח קוד אבטחה”.
אם לא תקבל את הקוד, תצטרך להקיש על “אני לא יכול לגשת לאימייל או למספר הטלפון הזה”.
ב-iOS:

הקש על “צריך עזרה נוספת?”
בחר את שיטת הקשר המועדפת עליך ולאחר מכן הקש על “שלח קוד אבטחה”.
אם לא תקבל את הקוד, תצטרך להקיש על “אני לא יכול לגשת לאימייל או למספר הטלפון הזה”.
לאחר הגשת בקשתך, אתה אמור לקבל אימייל מאינסטגרם המפרט את הצעדים הבאים שיש לנקוט. 

טיפ מקצועי: ודא שאתה משתמש בחשבון דוא”ל מאובטח כדי לקבל פרטי התחברות. אם חשבון הדוא”ל שלך נפרץ, הרמאים יכולים לעקוף את כל האמצעים הללו ולשמור על גישה לחשבון שלך

אמת את זהותך באמצעות אינסטגרם

בסופו של דבר, תצטרך לאמת שאתה מי שאתה אומר שאתה. ישנן שתי דרכים שבהן תוכל לאמת את זהותך כדי להחזיר את חשבון האינסטגרם הפרוץ שלך. 

אם בחשבון שלך אין תמונות שלך: אינסטגרם תבקש פרטים כגון כתובת הדוא”ל, מספר הטלפון וסוג המכשיר (אייפון, אייפד, אנדרואיד וכו’) שבהם השתמשת בעת ההרשמה לחשבון שלך. 
אם בחשבון שלך יש תמונות שלך: אינסטגרם תבקש ממך לשלוח תמונת סלפי וידאו (בו אתה מסובב את הראש בזוויות שונות) כדי לאשר שאתה אדם אמיתי. אינסטגרם טוענת שהסרטון מיועד רק למטרות אימות ויימחק מהשרתים שלהם תוך 30 יום. 
למרבה הצער, כל התהליך הזה יכול לקחת ימים, שבועות ולפעמים אפילו חודשים. חלק גדול ממנו הוא אוטומטי, כלומר אינך יכול ליצור קשר ישירות עם אינסטגרם אם אתה נתקל בבעיה. עם זאת, זה עדיין התהליך הטוב ביותר לשחזר את חשבון האינסטגרם הפרוץ שלך. 

אז גם אם זה לוקח זמן, ביצוע השלבים האלה הרבה יותר טוב מאשר לתת להאקר שליטה מלאה על החשבון שלך. 

איך האקרים פורצים את חשבון האינסטגרם שלך (ואיך לעצור אותם)

לאחר שחזרת לגישה לחשבון האינסטגרם הפרוץ שלך, אתה רוצה לוודא שרמאים לא יוכלו להיכנס חזרה.
אז איך הם פרצו לך מלכתחילה? להלן הדרכים הנפוצות ביותר שבהן רמאים מקבלים גישה לחשבון האינסטגרם שלך:

התקפות דיוג שגונבות את פרטי ההתחברות שלך

פישינג הוא סוג של התקפה שבה רמאים מתחזים לארגון (או אדם) מוכר או מהימן ומפתים קורבנות ללחוץ על קישורים מסוכנים או להוריד קבצים מצורפים זדוניים מלאים בתוכנות זדוניות. 

רמאים עשויים אפילו להתחזות לאינסטגרם ולשלוח דוא”ל המבקש ממך לשנות את הסיסמה שלך, או להיכנס כדי להיות מאומת (זוהי הונאה פופולרית ). האתר שלהם, לעומת זאת, מזויף לחלוטין ומוגדר כדי לגנוב את פרטי הכניסה שלך לצורך השתלטות על החשבון.

היזהר מהונאות דיוג נפוצות באינסטגרם, כגון:

“ייעוץ” להשקעה בביטקוין וחילופי קריפטו מיוחדים. 
חשבונות “תמיכה” מזויפים של אינסטגרם.
חשבונות שטוענים שהם יכולים לעזור לחשבון שלך לקבל “אימות

תוכנה זדונית שגונבת את שם המשתמש והסיסמה שלך

אם תלחץ על קישור בהודעת דואר זבל או הודעת טקסט הונאה , יש סיכוי טוב שהמכשיר שלך יידבק בתוכנה זדונית. 

לתוכנה הזדונית הזו יש מגוון של יכולות – מגניבת הנתונים האישיים שלך ועד לסריקת המכשיר שלך לאיתור סיסמאות ועד אפילו ריגול אחר כל מילה שאתה מקליד. אם הטלפון שלך נפרץ, רמאים יכולים להיכנס לחשבון האינסטגרם שלך

דרך אפליקציות של צד שלישי

במהלך השנים, ייתכן שחיברת אפליקציות צד שלישי מרובות עם פרופיל האינסטגרם או חשבון הפייסבוק שלך – ואז שכחת אותם. למרבה הצער, כל אפליקציה של צד שלישי מהווה סיכון פוטנציאלי. אם האקרים תוקפים אפליקציה של צד שלישי שיש לה אבטחה חלשה, הם יכולים להיכנס לחשבון האינסטגרם שלך.

במהלך השנים, ייתכן שחיברת אפליקציות צד שלישי מרובות עם פרופיל האינסטגרם או חשבון הפייסבוק שלך – ואז שכחת אותם. למרבה הצער, כל אפליקציה של צד שלישי מהווה סיכון פוטנציאלי. אם האקרים תוקפים אפליקציה של צד שלישי שיש לה אבטחה חלשה, הם יכולים להיכנס לחשבון האינסטגרם שלך.

אם חשבון האינסטגרם שלך נפרץ? תעשה את זה!

עדכן ושדרג את הסיסמאות שלך. שנה סיסמאות מיושנות או בשימוש חוזר. שקול להשתמש במנהל סיסמאות שעוזר לך ליצור ולאחסן סיסמאות ייחודיות ומורכבות כך שלא תצטרך לזכור אותן.
הפעל אימות דו-גורמי (2FA). זה יכול לעזור למנוע מהאקרים לגשת לחשבון שלך גם אם הם יודעים את הסיסמה שלך. כל ניסיון התחברות יצטרך צורה שנייה של אימות, כגון דרך הטלפון או האימייל שלך. 
לעולם אל תוותר על פרטי הכניסה או החשבון שלך. היזהר אם אתה מקבל הודעה ישירה על הזדמנות השקעה, דרך לאימות או תמיכה טכנית. אינסטגרם לעולם לא תבקש ממך את פרטי ההתחברות שלך.
היזהר מ”הונאות אימות”. האקרים יעמידו פנים שהם אחד מחבריך שאינם יכולים לגשת לחשבון שלהם, ויבקשו לשלוח קוד 2FA לטלפון שלך. אבל במציאות, הם מנסים לפרוץ לחשבון שלך. לעולם אל תמסור קוד 2FA – לא משנה מה הנסיבות.
אל תלחץ על קישורים חשודים. הונאות ופריצות רבות באינסטגרם מתחילות באמצעות הודעות פרטיות או ישירות. כלל אצבע טוב הוא לעולם לא ללחוץ על קישור DM אלא אם כן אתה בטוח שהוא בטוח.
השתמש בתוכנת אנטי וירוס כדי להגן מפני תוכנות זדוניות. אם האקרים מרמים אותך להוריד תוכנות זדוניות, הם יכולים לרגל אחרי כל מה שאתה מקליד – כולל סיסמת האינסטגרם שלך.
סרוק והסר אפליקציות צד שלישי וחשבונות אחרים. הסרת אפליקציות וחשבונות של צד שלישי הקשורים לחשבון שלך מגבילה את מספר נקודות הגישה לחשבון שלך. 
היזהר בעת הזנת פרטי הכניסה שלך. רמאים ינסו לדוג אותך על ידי התחזות לפקידי אינסטגרם באמצעות דואר אלקטרוני או DM, או קישור לאתרי התחברות מזויפים. לפני שתגיב, ודא תמיד שכל אימייל מגיע מכתובת דוא”ל רשמית של “Instagram.com”.
התקשר או וידאו צ’אט עם מישהו שיוצר איתך קשר באמצעות DM. אם אתה חושד שמישהו פונה אליך מחשבון פרוץ, התחל שיחת וידאו כדי לראות אם זה באמת הוא. אתה יכול גם לפנות אליהם ישירות דרך ערוצי תקשורת אחרים כמו טקסט, WhatsApp או טלגרם .
אל תבטח בשירותי שחזור חשבון. אם פרסמת בפומבי על פריצת חשבון האינסטגרם שלך, בוטים יכולים להשתמש בזה נגדך. הם יפנו לגבי שירות שחזור שיעזור לך “לתבוע מחדש” את חשבונך. אל תיפול לזה.

ואם עדיין לא הצלחתם דברו איתנו בוואצפ

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *